شروع کسب و کار در صنعت نفت و انرژی

مرکز نوآوری انرژیک » شروع کسب و کار در صنعت نفت و انرژی
وارد شدن به کسب و کار صنعت نفت و انرژی

برای شروع کسب و کار در صنعت نفت و انرژی باید سرمایه‌ و زمان مورد نیاز برای توسعه و تخصص را داشته باشید. اگر شما تجربه قبلی در این زمینه دارید و در مورد شروع کسب و کار خود در حوزه نفت فکر می‌کنید، اینها چیزهایی است که باید بر روی آن تمرکز کنید. در حوزه نفت نتایج بازگشت سرمایه خیلی بیشتر از هر صنعت دیگری است و تمام مشکلات و تلاش‌های شما در ایجاد کسب و کار ارزشمند خواهد بود. اگر شما تجربه قبلی در این زمینه دارید و در مورد شروع شرکت نفت خود فکر می‌کنید، اینها مواردی است که باید بر روی آنها تمرکز کنید.

تصمیم بگیرید کجا سرمایه‌گذاری کنید

انواع زیادی از شرکت‌ها در صنعت نفت و انرژِی- از حفاری چاه‌های نفت و گاز تا تزریق. شما می‌توانید گزینه‌های مختلفی را انتخاب کنید – وجود دارند. از یک شرکت خدماتی، فروش محصولات و قطعات مورد نیاز در صنعت، و یا حتی انتخاب برای به دست آوردن کسب‌وکار در حوزه تمیزکاری و نظافت. از آنجا که میزان سرمایه مورد نیاز برای وارد شدن به صنعت نفت و انرژی می‌تواند بالا باشد و تعیین این که دقیقا باید چه میزان پول خود را به آن واریز کنید، بستگی زیادی به مهارت‌ها، تجربه حرفه‌ای قبلی و تخصص شما دارد. قبل از انجام هرگونه حرکت زیان‌آور، شما باید انگیزه خود برای سرمایه‌گذاری در این زمینه را آنالیز کرده و نقاط قوت و استعدادهای خود را ارزیابی کنید. ارزیابی سرمایه مورد نیاز برای شروع این نوع سرمایه‌گذاری می‌تواند به شما کمک کند که انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید

 

طرحی جامع از کسب و کار خود بنویسید

زمانی که یک ایده روشن از آنچه می‌خواهید بر روی آن تمرکز کنید دارید، باید یک طرح کسب و کار با جزئیات داشته باشید و تمام منابع و مسئولیت‌های خود را لیست کنید. طرح کسب‌وکار شما باید تمام هزینه‌های عملیاتی پیش‌بینی‌شده از جمله بیمه، مجوزها، حقوق و هزینه‌های جاری را در بر گیرد. درباره طرح کسب و کار خود به عنوان یک چارچوب برای اداره کسب‌وکار خود فکر کنید. همچنین، اگر برای درخواست یک وام فکر می‌کنید، یا می‌خواهید سرمایه گذاری را متقاعد کنید که در شرکت تان سرمایه‌گذاری کنند، طرح کسب‌وکار شما یک ابزار مفید خواهد بود. اگر هیچ تجربه قبلی در ایجاد یک برنامه کسب‌وکار ندارید، می‌توانید نمونه هایی را پیدا کنید و آنها را مطالعه کنید.

سرمایه گذارهای خود را شناسایی کنید

زمانی که مشخص کردید چه نوع فعالیت در حوزه نفت با مهارت‌های شما متناسب است و یک محاسبه در مورد میزان راه‌اندازی و عملیاتی که نیاز خواهید داشت ایجاد کنید، گام بعدی این است که مطمئن شوید که سرمایه کافی دریافت خواهید کرد. مهم نیست که چه نوع شرکتی می‌خواهید در این حوزه راه‌اندازی شود، مقدار قابل‌توجهی سرمایه از همان ابتدا مورد نیاز است، بنابراین منطقی به نظر می رسد که به دنبال سرمایه گذاران باشید. سرمایه گذاران فرشته و خطرپذیر انواع معمول سرمایه‌گذاری در صنعت نفت هستند، اما بانک‌ها نیز می‌توانند به شرکت‌های نوپا در این صنعت کمک کنند.

 

تیم خود را با چشمهای باز انتخاب کنید

سرمایه انسانی در هنگام شروع کسب و کار بسیار مهم است. شما باید مشخص کنید که چه تعداد از کارکنان را باید استخدام کنید و آیا این افراد تجربه کافی در این زمینه دارند و به اندازه کافی آموزش‌دیده اند تا کار خود را با موفقیت انجام دهند. استخدام افراد با تجربه کاری قبلی در این صنعت که تکنولوژی را می‌شناسند و با کل فرآیند آشنایی دارند، می‌تواند مزایای زیادی در راه‌اندازی کسب و کار داشته باشد.

از تجهیزات مناسب و باکیفیت استفاده کنید

این مساله زمانی اهمیت زیادی دارد که به طور مستقیم در کسب‌وکار تولید نفت کار کنید چون باید مطمئن شوید که تمام لوله ها به طور کامل کنترل شوند و واحدهای اندازه‌گیری و همچنین سیستم‌های اطفا حریق در حالت اجرایی هستند. استفاده از تجهیزات با کیفیت و ارائه خدمات خوب باعث تمایز شما نسبت به رقبای خود به عنوان یک تامین کننده قابل اعتماد خواهد شد.

مقررات را بررسی کنید

قبل از این که کسب‌وکار خود را انتخاب کنید بایستی تمام مقررات و مجوزهای مورد نیاز را بررسی کنید. اگر شما تجربه قبلی در این زمینه داشته باشید، احتمالا از برخی از آن‌ها آگاه هستید، اما همیشه بهتر است که هنگام مواجهه با مسائل قانونی به دنبال مشاوره یک وکیل یا مشاور مالیاتی باشید. ادامه کسب و کار در نفت و انرژی ممکن است بسیار دشوارتر از شروع یک کسب و کار در زمینه های دیگر باشد، اما می‌تواند سود بیشتری نیز به همراه داشته باشد.

منبع: vocal

پشتیبان
پشتیبان
پیمایش به بالا