معرفی شتابدهنده‌‌ی Kinetica Ventures

مرکز نوآوری انرژیک » معرفی شتابدهنده‌‌ی Kinetica Ventures
Kinetica Ventures

Kinetica Ventures یک شتابدهنده‌ی فناوری انرژی و تنها سازمان برای انجام نوآوری جامع و ریسک‌پذیری و تجاری‌سازی بخش‌های انرژی و فناوری‌های پاک در آلبرتا است. این شتابدهنده در سال 2015 از طریق ابتکار عمل مرکز رشد کسب‌وکارها و انتقال نوآوری دانشگاه کلگری به نام (Calgary Technologies Inc. (CTI و مشارکت دولت آلبرتا و برنامه‌ی شتابدهی و مراکز رشد دولت فدرال کانادا (CAIP)برای توسعه‌ی برنامه‌ی شتابدهی انرژی راه‌اندازی شد.

این مجموعه در ارتباط نزدیک با دانشگاه‌های کلگری و آلبرتا و با حمایت سه میلیون دلاری دولت کانادا طی پنج سال و حمایت یک میلیون دلاری دولت آلبرتا طی دو سال با هدف برقراری پل ارتباطی بین صنعت انرژی و نوآوران فناوری به منظور سرعت بخشیدن به توسعه فناوری‌های انرژی در سطح جهانی و حمایت از شرکای صنعتی از طریق همکاری با توسعه‌دهنگان فناوری که در حال خلق نوآوری‌های جدید در عرصه‌ی کاهش هزینه‌ها و بهبود مزیت رقابتی صنعت هستند، تاسیس شد. بسیاری از بزرگترین شرکت‌های انرژی دنیا در کلگری مستقر هستند و این موضوع به موفقیت برنامه‌ی شتابدهی و توسعه‌ی کارآفرینان و توسعه‌ی فناوری کمک می‌کند. دان اسکات، در دورانی که وزیر نوآوری و آموزش پیشرفته بود، گفته است: «دولت آلبرتا با چالش‌های مالی جدی ناشی کاهش قیمت نفت مواجه است و این موضوع برای ما مهم است که از توسعه‌ی نوآوری در آلبرتا حمایت کنیم. پشتیبانی ما از برنامه Kinetica Venturesبه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا ظرفیت‌های خود را برای تجاری کردن ایده‌هایشان افزایش دهند و به رشد و تنوع بخشیدن به اقتصاد ما کمک کنند».

این برنامه‌ی شتابدهی منحصر به فرد صنعت‌محور در ارتباط نزدیک با شرکای اصلی بخش انرژی در چهار محور، بازیافت هیدروکربن‌ها، انتقال انرژی، جذب و ذخیره‌سازی کربن، بازیابی کربن و انرژی تجدیدپذیر فعالیت می‌کند.

این برنامه‌ی شتابدهی به محققان محلی و ملی و بین‌المللی و کارآفرینان کمک خواهد کرد تا با دسترسی به سرمایه، تخصص و روابط لازم، فناوری‌های خود را موثرتر و با هزینه‌ی کمتری تجاری نمایند و به‌سرعت در شرکای بخش انرژی پذیرفته شوند. یکی از برنامه‌های این شتابدهنده کمک به تغییر فرهنگ پذیرش نوآوری در شرکت‌های صنعت انرژی است.

حمایت‌های برنامه‌ی شتابدهی به شرح زیر می‌باشد:

  1. کمک در ارتباط برقرار کردن استارتاپ‌ها با شرکای استراتژیک، مشتریان بالقوه و سرمایه‌گذاران
  2. روشن نمودن نقاط قوت و خلأهای شرکت‌های صنعت انرژی به استارتاپ‌ها
  3. ایجاد فرصت دسترسی به اطلاعات بازار برای استارتاپ‌ها به منظور بهبود مدل کسبوکار و استراتژی رشد خود
  4. فراهم نمودن خدمات کارشناسی در زمینه‌های توسعه‌ی محصول، جذب مشتری و سرمایه
  5. ارائه خدمات توسعه شرکت، مانند: استراتژی بازاریابی، حسابداری، خدمات حقوقی، خدمات ازمایشگاهی و دفاتر کاری
پشتیبان
پشتیبان
پیمایش به بالا