معرفی شتابدهنده Gubik Innovation Booster

مرکز نوآوری انرژیک » معرفی شتابدهنده Gubik Innovation Booster
Gubik Innovation Booster

در اواخر سال 2016 شتابدهنده Gubik Innovation Booster با هدف توسعه‌ی فناوری‌های پیشرفته در صنعت نفت و گاز در کشور روسیه تاسیس شد.
این شتابدهنده با همکاری یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر به نام North Energy venture که در سال 2013 تاسیس شده و بر سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناور حوزه‌های نفت و گاز، انرژی و مواد جدید تمرکز دارد.

همچنین یک صندوق دولتی سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها در کشور روسیه به نام RVC که با سرمایه‌ی بیش از 30میلیارد روبل و با هدف توسعه‌ی صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر کشور روسیه تاسیس شده نیز پشتوانه‌ی این شتابدهنده است.
علاوه بر آن، دانشگاه نفت و گاز دولتی روسیه ( NRU) بزرگترین دانشگاه روسیه که وظیفه‌ی آموزش متخصصین صنعت نفت و گاز را بر عهده دارد و یکی از بخش‌های اصلی توسعه‌ی نوآورانه‌ی این صنعت است نیز ارتباط تنگاتنگی با این شتابدهنده دارد. هدف این ارتباط، ارتقای کارآفرینان حرفه‌ای و تازه متولدشده و تبدیل یافته‌ها و پیشرفت‌های علمی به فناوری جدید به منظور ایجاد کسب وکارهای موفق در بخش نفت و گاز است.

این برنامه شتابدهی نه تنها تیم‌های شکل‌گرفته‌ی دارای پروژه‌های در دست انجام، بلکه تمام کسانی که تمایل به شرکت در خلق کسب‌وکارهای با فناوری پیشرفته در بخش نفت و گاز را دارند شامل می‌شود.
در ابتدا از بین تمام درخواست‌های اعلام‌شده، بیست تیم برتر جهت شرکت در فرایند شتابدهی انتخاب می‌شوند.
تیم‌های منتخب در مشارکت با منتورهای صندوق خطرپذیر و متخصصان فناوری نفت و گاز دانشگاه آموزش می‌ببیند، و در نهایت در مرحله نیمه‌نهایی در یک برنامه‌ی هشت‌ساعته‌ی فشرده 10شرکت نهایی انتخاب می‌شوند.
تیم‌های منتخب در ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه‌ی صنعت نفت و گاز پروژه‌های خود را تکمیل می‌نمایند. در نهایت تیم برنده موفق به کسب جایزه 100هزار دلاری می‌شود.

فرایند شتابدهی با مشارکت کارشناسان و متخصصین فنی و علمی، کارآفرینان باتجربه، نمایندگان صندوق‌های خطرپذیر و مشتریان بالقوه صورت می‌گیرد. شرکت‌کنندگان در دوره با ویژگی‌ها و ظرافت‌های ثبت اختراع آشنا می‌شوند، یاد می‌گیرند چگونه یک مدل مالی و یک مدل کسب‌وکار برای پروژه‌ی خود ایجاد کنند، و همچنین یاد می‌گیرند چگونه دستاوردهای خود را برای سرمایه‌گذاران بالقوه ارائه دهند.

پشتیبان
پشتیبان
پیمایش به بالا